Menu

dla zdrowych koś›ci

17 kwietnia 2014 - Bez kategorii

W ciągu naszego życia jesteśmy wystawieni na ryzyko zapadnięcia na choroby różnego rodzaju. Schorzenia kości także nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie organizmu człowieka.
Składające się nań kości magazynują składniki mineralne, i pomimo, że cyklicznie odnawiają się to bywają atakowane przez chorobę. A ta może przejawiać pochodzenie różnorodnego typu. Do najczęstszych zaliczają się przyczyny: o charakterze dziedzicznym, związane z niedoborami witamin i minerałów, powodowane zmianami w układzie hormonalnym oraz metaboliczne, a także wywołane zmianami nowotworowymi. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego zagrożenie wystąpieniem zrzeszotnienia kości.
leczenie i profilaktyka kości
Stan ten może wywoływać większą łamliwość kości. Początkowe fazy rozwoju choroby wielokrotnie są niezauważane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – niedoceniony. Szkoda, ponieważ najlepsze efekty daje wcześnie podjęte leczenie. Kluczowe jest jednak głównie prowadzenie działań z zakresu profilaktyki. Wówczas nawet w okresie starości będziemy mieli możliwość cieszyć się sprawnością. Do konkretnych części procedury zapobiegawczej zaliczamy: regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednią, obfitującą w mikroelementy oraz witaminy dietę. Dobrym posunięciem będzie też kontrola wagi, ponieważ nadmiar kilogramów ma zły wpływ na układ ruchowy.

Dodaj komentarz