Menu

dla aktywnych suplementy

18 kwietnia 2014 - Bez kategorii

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby jedzone posiłki były pełne substancji odżywczych, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ rynek preparatów wciąż jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy kupnie specyfiku, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie może być zamiennikiem optymalnej diety. Zdarza się jednak że określonych składników mineralnych czy związków witaminowych nie mamy możliwości przyjąć wraz z pokarmem. Wybierając zestaw witamin można zasięgnąć porady farmaceuty lub innej zorientowanej w temacie osoby. Warto wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm nastolatki, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie menopauzy.
baton białkowy zalety stosowania przeczytasz na naszej stronie
Przy pomocy odpowiedniego preparatu mamy możliwość przykładowo zminimalizowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Natomiast jeżeli borykamy się z częstym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki rodzaj suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego optymalne dawkowanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt duże.

Dodaj komentarz