Menu

Przemówienia- jak napisać porządne oraz skuteczne wystąpienie okolicznościowe

3 lipca 2016 - Zdrowie
Przemówienia- jak napisać porządne oraz skuteczne wystąpienie okolicznościowe

Mowy dla dużej grupy ludzi są istną zmorą. Pisanie przemówień to jednakże należyty sposób, żeby przygotować się do publicznego występu. Pisząc przemówienia należy pamiętać o tym, żeby były one na temat. Warto także wziąć pod uwagę okoliczności – inne będzie przemówienie poważne, a inne w gronie znajomych. Luźne przemowy pełne dowcipów nie sprawdzą się w wypadku przemówień oficjalnych (i odwrotnie).
przemowa
Jednak nie wyłącznie słowa są ważne – podczas przemówienia liczy się też mowa ciała. Baczna obserwacja zachowań, sposobu poruszania się, dynamiki ruchu i gestykulacji bywa nieraz pewniejszym źródłem wiadomości niż najprawidłowiej opłacany oraz najprawidłowiej nauczony szpieg. Jakim sposobem to wnikliwie działa oraz o czym nas informuje?
http://www.przemowienia.pl/poradnik.html” title=”baza przemówień”>przemówienia okolicznościowe
By od początku do końca zapoznać schemat mowy ciała wypada cofnąć się do czasów, gdy gatunek nie potrafił jeszcze porozumiewać się za pomocą mowy. Komunikacja na poziomie zwierząt opiera się przede wszystkim na jednoznacznie odbieranych gestach. Podsumowując – pisanie przemówień pod żadnym pozorem nie musi być zawiłe – wystarczy skoncentrować się na tym, co chcemy przekazać słuchaczom i ubrać nasze myśli w słowa a też delikatne żarty i przerywniki. Nie zapominajmy o zachowaniu godziwej ostrożności a również szacunku. Inspiracji można również poszukiwać w sieci – aktualnie jest dużo stron, które oferują gotowe przemówienia a również wiele portali, na których odszukamy osoby piszące treści przemówień. Nie musimy się w związku z tym troskać, a jeśli wybitnie nie znamy się na pisaniu przemówień – należałoby to zlecić dla specjalistów.

Dodaj komentarz