Menu

dobra kuchnia polska

10 października 2017 - kulinaria
dobra kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o pionierskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również znaleźć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych potraw.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz